Aloe Vera

curaloe-106-2

Vše o unikátních vlastnostech Aloe Vera


Ze všech druhů Aloe označovaly starodávné civilizace pouze Aloe Barbadensis za Aloe Vera, čili "PRAVOU Aloe". V produktech Curaloe® používáme výtažek z rostlin, které si pěstujeme na vlastních plantážích a sami zpracováváme. Díky tomu dokonale využíváme jeho léčivých vlastností.

Receptury všech produktů Curaloe® obsahují Aloe Vera jako hlavní přísadu, a to ve velmi vysokém procentu, abyste co nejvíce jejích léčivých účinků pocítili na vlastní kůži.

Které bio-aktivní prvky obsahuje Aloe Vera?

 • Saponiny jsou účinné při detoxikaci, působí antibakteriálně, proti virům, plísním, infekcím i dalším nežádoucím jevům.
 • Lignin nemá sám o sobě žádný účinek, ale umožňuje účinným látkám v Aloe proniknout skrz pokožku a působit i při zevním užívání 
 • Aminokyseliny, nezbytné pro zpracování bílkovin, které tělo potřebuje 22, je v Aloe Vera obsaženo dokonce 20, včetně všech 8 esenciálních, které si tělo neumí samo vyrobit.
 • Mastné kyseliny jako je sisosterol či lupeol, mají mimo jiné protizánětlivý účinek.

7 důvodů proč používat kosmetiku s vysokým obsahem Aloe Vera nejen na obličej, ale i na pokožku celého těla:

1. Má schopnosti bojovat proti stárnutí díky polysacharidům a glycidům
2. Proniká do hlubokých vrstev kůže (4x rychleji než voda)
3. Obsahuje škálu vitamínů a enzymů pro výživu a hydrataci pleti
4. Účinně zbavuje kůži odumřelých buněk pomocí enzymů
5. Regeneruje buňky a urychluje tvorbu kolagenu
6. Má adstringentní účinky i díky obsaženým aminokyselinám
7. Reguluje pH kůže a navrací pleti přirozený tonus

Aloe obsahuje vitamíny A, B1, B2, B3, B6, B12, C, E a kyselinu listovou. Nejvíce je obsažen vitamín C, E a A. Například vitamín C velmi dobře působí proti pigmentaci pleti a omlazuje pokožku. Hlavními výhodami céčka je jeho schopnost zvýšit produkci kolagenu a elastinu. Dále redukuje melanin obsažený v pleti a tak napomáhá k odstranění hyperpigmentace (nadměrné pigmentace) pokožky. Vitamín A zvyšuje obnovu pleti a aktivuje geny, které stimulují syntézu kolagenu. Díky tomu vitamín A napomáhá hojení a regeneraci pleti a je velmi účinný při boji s akné.
Abyste mohli pocítit opravdový účinek všech kvalit a účinků aloe, je potřeba, aby daný kosmetický výrobek obsahoval definované procento (minimálně 20 %) nejlépe za studena čerstvě vylisované šťávy z rostlin Aloe Vera. Pozor ale na obsah aloe v podobě práškového substrátu! Práškový substrát vždy obsahuje méně účinných látek, protože prošel nejméně dvěmi chemickými úpravami, před vlastním zpracováním výrobku. Produkty Curaloe® pochází z ekologické manufaktury na karibském ostrově Curacao, kde se Aloe Vera pěstuje a rovnou zpracovává. Proto každý výrobek Curaloe vždy obsahuje vysoké koncentrace čerstvě vylisované Aloe Vera šťávy, který je rovnou zpracován na konečný výrobek, aby se nepřišlo o žádnou z cenných látek.
 
Jak je prospěšná Aloe Vera vašemi organismu?
 • Reguluje střevní činnost a dobré trávení
 • Umožňuje a podporuje detoxikaci organismu
 • Podporuje imunitní systém a odolnost organismu
 • Doplňuje vašemu tělu vitamíny A, B1, B2, B3, B6, B12, C, E a kyselinu listovou
 • Pomáhá odstraňovat psychickou a fyzickou únavu
 • Dezinfikuje ústní dutinu
 • Podporuje regenerační procesy v těle

Podívejte se na příběh Curaloe a nahlédněte přímo do výroby na ostrově Curacao