Správná péče o pleť

V čem tkví tajemství správné péče o pleť?

Základem veškeré péče o pleť je její správné čištění. Sebelepší krém nebude dobře fungovat pokud ho nanesete na nevyčištěnou pleť. Nezbavíte se problematické pleti, rozšířených pórů a nezjemníte vrásky, pokud se nebudete důkladně odličovat. Pleť je důležité čistin nejen večer, ale i ráno. To je mnohdy opomíjené. Pleťové tonikum by nemělo jen tonizovat, ale zbavovat pleť mastnosty, nečistot a make-upu. Využívejte vatové tampónky a pleť čištěte krouživými pohyby.

Rozlišujte denní a noční péči. Denní krém by měl mít lehčí konzistenci, pleť více hydratovat a sjednocovat tón pleti. Neměl by pleť zatěžovat, ale naopak přispívat k jejímu zářivému vzhledu. Navíc by měl být dobrým podkladem pod make-up. Nanášejte vždy malé množství od krku po čelo. Novým trendem je alespoň minutu provádět masáž obličeje právě při nanášení nočního nebo denního krému. Masáž pomáhá udržovat elasticitu pleti a její mladistvý vzhled.

Naopak noční krém by měl být více vyživující, regenerační a pro ženy nad 30 i s anti-aging účinkem. Ráno byste měli vidět pleť vyhlazenou, odpočatou a vypnutou. Dělá tohle Váš noční krém? Pokud ne, bez váhání ho ihned přestaňte používat. Složení správného nočního krému se o vaši pleť stará přes noc. Vyživuje a vyhlazuje zatím, co spíte.

Snažte se vyhýbat krémům s parabeny a mnocha chemickými přísadami, které pleť spíše zatěžují. Má smysl, investovat do kvalitní péče. Na druhou stranu nepřeplácejte výrobky, kde platíte jen značku a jsou plné chemie. Vždy čtěte co obsahují. Zajímejte se kde a jak byly vyrobeny.

Zkuste obličejový set pro komplexní péči Curaloe a budete překvapena, jak rychle se začne zlepšovat stav vaší pleti. Kosmetika Curaloe byla vyrobena ekologicky přímo na plantáži Aloe Vera v manufaktuře na karibském Ostrově Curacao. Je plně na bázi vysoké koncentrace Aloe Vera té nejvyšší kvality.