Náš příběh

Náš příběh, aneb proč jsme založili H4O a stali se výhradním distributorem Curaloe

p8251195jpg Jak se společnost z Česka dostala k distribuci výrobků z Karibiku?

Začalo to svatební cestou novomanželů Chundelových, kteří jsou zároveň majiteli H4O s.r.o. na úžasný karibský ostrov Curacao, který je součástí Nizozemských Antil. Při objevování ostrova náhodnou navštívili ekologickou manufakturu Curaloe na rozsáhlé plantáži Aloe Vera. Výrobky Curaloe si původně přivezli jen jako suvenýry pro sebe , příbuzné a přátele. Co bylo pozoruhodné, že všichni velice rychle propadli kouzlu těchto úžasných výrobků Curaloe :) 
Rozhodnutí začít tyto unikátní přírodní produkty s vysokým obsahem Aloe Vera dovážet jsme začali realizovat koncem roku 2015. Oficiální prodej v ČR a SR jsme v H4O zahájili v září 2016.

Věříme, že si i Vy Curaloe zamilujete stejně tak jako my!

 Hlavní důvody, proč společnost H4O s.r.o. začala Curaloe dovážet do ČR a SR:

  • jen velmi málo výrobků s Aloe Vera se vyrábí přímo tam, kde se pěstuje, tak jako je tomu u Curaloe. Proč je to důležité? Při výrobě se ve výrobcích zachová co nejvíce cenných látek, které se v aloe vyskytují.
  • na výrobcích je uvedeno vždy obsah % Aloe Vera a to ve velmi vysokých úrovních - u kosmetiky až 95%, u doplňků stravy až 100%
  • kosmetika Curaloe neobsahuje vodu jako ingredienci na rozdíl od většiny kosmetiky na trhu. Za studena lisovaná šťáva z Aloe Vera rostlin je základní ingrediencí všech výrobků
  • i přes výjimečnou kvalitu jsou výrobky cenově dostupné
  • kosmetika Curaloe se netestuje na zvířatech a neobsahuje parabeny
  • manufaktura Curaloe na ostrově Curacao je plně ekologická, využívá solární energie a pěstitelské postupy se vyhýbají chemickým hnojivům a dodržují zásady udržitelného a ekologického zemědělství
  • ostrov Curacao a produkty Curaloe jsme si jednoduše zamilovali :)
 
Dovolte nám představit historii značky Curaloe a výrobce firmy Curacao Ecocity Projects z Ostrova Curacao a jak se pěstuje na plantážích základní surovina Aloe Vera. Více o vlastní výrobě a přínosech Aloe Vera se dozvíte zde.

Historie výrobků Curaloe

curaloe-factoryV prosinci 1999 založila společnost Curaçao Ecocity Projects N.V. plantáž Aloe Vera na ostrově Curaçao. Plantáž má rozlohu 10 akrů a na 5 z nich se v současnosti pěstuje přes 100 000 aloe rostlin. Jedné rostlině trvá tři až pět měsíců, než dozraje a je připravena ke sklizni. Průměrná doba, po kterou je možné z rostliny sklízet jednotlivé listy, je přibližně 10 let. Během této doby se při jedné sklizni odebírají 3 až 4 listy z nejspodnější části rostliny tak, aby se nepoškodila a zachovala.


V roce 2002 založily firmy Ecocity Projects a nizozemská farmaceutická společnost BioClin společný podnik pod názvem CurAloe. Cílem tohoto sloučení bylo vybudovat výrobní závod na zpracování aloe vera. BioClin je největší spotřebitel gelu z naší aloe vera a využívá náš gel jako základ pro všechny své produkty. Na stavbu výrobního závodu získala Ecocity finanční podporu od nizozemské vládní instituce Senter, která dotuje rozvojové projekty, v nichž jsou zapojeny nizozemské firmy. Stavba byla dokončena v roce 2003, kdy jsme spustili naši první zkušební výrobu. Od roku 2004 již vyrábíme komerčně a naše roční produkce každým rokem soustavně roste; v roce 2006 jsme vyrobili více než 70 000 litrů gelu z aloe vera. 


K výrobě se používají speciálně navržené a patentované stroje, které si v Ecocity sami vyvinuli a které v gelu z aloe vera nepoškozují aktivní látky. Můžeme proto zaručit stálou a vynikající kvalitu u každé vyrobené dávky.

curaloe-33Nejprve byla vyrobena produktová řada péče o pokožku ve spolupráci s firmou BioClin, ale od roku 2006 jsou vyráběny produkty pod značkou Curaloe. Produktová řada byla rozšířena i o doplňky stravy. Receptury výrobků prošly zásadním vylepšením a i celkovým redesignem balení v průběhu roku 2013. Na dalších inovacích a vylepšeních se neustále v laboratořích pracuje.
 
Hlavním cílem značky Curaloe je nabídnout vysoce kvalitní ekologicky vyrobené produkty, obsahující vysokou koncentraci za studena lisované Aloe Vera a další účinné biologicky aktivní a přírodní přísady.