Náš příběh

Náš příběh, aneb proč jsme založili H4O a stali se výhradním distributorem Curaloe

2018-03-26 22.03.08

Jak se společnost z Česka dostala k distribuci produktů z Karibiku?

Začalo to svatební cestou nás dvou, novomanželů Hanky a Ondry, na úžasný karibský ostrov Curacao, který je součástí Nizozemských Antil a nachází se přibližně 65 km od břehů Venezuely. Čím více jsme ostrov začali poznávat, tím více jsme si každé jeho místo zamilovali. Nadchl nás kouzelným malým přístavním velkoměstem Willemstadu s vibrujícími plážovými bary, pobrežní barevnou zástavbou, která je památkou UNESCO a zastávkou karibských plaveb zaoceánských lodí, přes úchvatný přírodní park s vyhaslou sopkou Christoffel Peak až po téměř prázdné idylické pláže na západní části ostrova s až neuvěřitelně průzračnou tyrkysovou vodou. Pod hladinou na vás čeká opravdové akvárium. Nemusíte být profesionální potapěči, stačí si vzít šnorchl jako my dva. Neuvěříte, že tento ráj na zemi ještě není lidmi z Čech téměř objeven. Navštěvují ho převážně Nizozemci, Němci, Kanaďani a Kolumbijci. Čilý turistický ruch potkáte převážně v hlavním městě. Zbytek ostrova není turisty objeven i přesto,  že ukrývá ty nejkrásnější pláže. 

Při objevování samotného ostrova jsme náhodou navštívili ekologickou manufakturu Curaloe s rozsáhlou plantáží Aloe Vera. Nejdřív nám produkty Curaloe, pomohly od spálení karibským sluncem, následně od oparů na které trpíme. Nakonec vyřešily i Hančin problém s pigmentovými skvrnami, které se jí po vystavení pokožky sluníčku objevují a do té doby jí nedokázal pomoct žádný výrobek. Na základě těchto zkušeností jsme si produkty Curaloe přivezli jako suvenýry pro sebe, příbuzné a přátele. Nejen my dva, ale i ostatní velice rychle propadli kouzlu těchto úžasných ekologicky vyrobených produktů.

Rozhodnutí začít tyto unikátní přírodní produkty s vysokým obsahem Aloe Vera dovážet jsme začali realizovat koncem roku 2015. V roce 2016 jsme založili společnost H4O s.r.o. a v září 2016 zahájili oficiální prodej v ČR a SR.

Když jsme byli na Curacao naposledy, úplnou náhodou jsme na ostrově potkali natáčecí štáb České Televize, která zde natáčela velmi populární pořad Na cestě. Po našem nadšeném vyprávění o plantáži Aloe Vera a celkovém konceptu ekologické manufaktury, neodolali, vydali se do eko manufaktury s námi a plantáži s rostlinami Alove Vera následně věnovali část reportáže. Rozhodně doporučujeme shlédnout a nechat si odvyprávět příběh ostrova Curacao a i plantáže Curaloe Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem.

Na reportáž ČT, která byla odvysílána v květnu 2018 najdete "zde".

Hlavní důvody, proč jsme se rozhodli produkty Curaloe dovážet 

  • Jen velmi málo výrobků s Aloe Vera se vyrábí přímo tam, kde se pěstuje, tak jako je tomu u Curaloe. Proč je to důležité? Při výrobě se ve výrobcích zachová co nejvíce cenných látek, které se v aloe vyskytují.
  • Na výrobcích je vždy uveden obsah Aloe Vera a to ve velmi vysokých úrovních - u kosmetiky až 95 %, u doplňků stravy až 100 %
  • Kosmetika Curaloe neobsahuje vodu jako ingredienci na rozdíl od většiny kosmetiky na trhu. Za studena lisovaná šťáva z Aloe Vera rostlin je základní ingrediencí všech výrobků.
  • I přes výjimečnou kvalitu jsou produkty cenově dostupné.
  • Kosmetika Curaloe se netestuje na zvířatech a neobsahuje parabeny.
  • Manufaktura Curaloe na ostrově Curacao je plně ekologická, využívá solární energie, pěstitelské postupy se vyhýbají chemickým hnojivům a dodržují zásady udržitelného a ekologického zemědělství.

 Vše o výrobě a historii značky Curaloe, najdete na stránce "výroba".

Věříme, že si i vy Curaloe zamilujete stejně tak, jako my.

Hanka a Ondra