Výroba

V čem je výroba produktů Curaloe tak unikátní

Pod teplým karibským sluncem roste statisíce rostlin Aloe Vera, čekající na sklizeň, aby byly použity jako surovina na výrobu nejlepších kosmetických produktů na světě. Ale než Vám prozradíme, jak vyrábíme krémy, šampóny, džusy a ostatní produkty, rádi bychom Vám ukázali, jak funguje obvyklý kosmetický průmysl, zejména kosmetický průmysl Aloe Vera.

Obvyklé plantáže Aloe Vera

Světové velké plantáže Aloe Vera produkují prášek, takzvaný Aloe Vera extrakt, získaný z vnitřní strany listu rostlin Aloe Vera. Prášek vzniká zahřátím Aloe Vera gelu až na 150 stupňů Celsia, tak aby se odstranily veškeré tekutiny. Tímto procesem se bohužel ztrácí celá řada dobrých vitamínů a minerálů. Velkým benefitem pro plantáž je možnost dodání 1 kg prášku do kosmetické továrny namísto 1000 kg Aloe Vera gelu, což je samozřejmě logisticky cenově efektivnější.

1Kosmetická továrna

Kosmetické továrny pro výrobu finálních produktů obdrží tento prášek, který mísí s vodou, oleji a tuky, aby z něj vyrobili "Aloe Vera" krémy a pleťová mléka.

Takového výrobky jsou, i přes tento výrobní proces, často označovány jako organické produkty z Aloe Vera. Jak je to možné? Prášek, který používají je organický, smíchaný s demineralizovanou vodou a organickými tuky a oleji, což je způsob, jak lze z ne úplně čerstvých surovin vyrobit produkt, který může být na trhu označován jako organický.

Jak takové výrobky poznáte? Snadno, ze seznamu ingrediencí, kde je první složka vždy nejvíce zastoupenou složkou výrobku. Prohlédněte si obaly produktů vyráběných z Aloe Vera a všude, kde je hlavní složkou voda nebo „Aqua“, jedná se o výrobky obsahující tento prášek.

Proč je to tak důležité? Při použití krému takového obsahu neděláte nic jiného, než že si na pokožku aplikujete vodu s trochou prášku aloe.

 

 

2

Curaloe, děláme věci jinak

Výrobnímu postupu popsanému výše nevěříme. Součástí našich plantáží je kosmetická továrna, která nám umožňuje v celém výrobním procesu vynechat výrobu a logistiku prášku Aloe Vera a můžeme tak tedy čistou a čerstvou surovinu Aloe Vera ve formě gelu zpracovat a použít ihned, na výrobu našich produktů.

Ve složení všech našich produktů "nahrazujeme" vodu přírodním Aloe Vera gelem, což nám zajistí, že všechny vitamíny a minerály jsou zachovány a naše kosmetika obsahuje nejčistší Aloe Vera a udržuje tak Vaše tělo zdravé.

Manufaktura Curaloe je plně ekologická využívající solární energii a pěstitelské postupy vyhýbající se chemickým hnojivům. Aby se rostlina nezničila, sklízí se z ní ručně pouze 3 - 4 listy. Zbytky rostlin jsou po slisování aloe gelu zkompostovány a použity jako přírodní hnojivo.

3

Z plantáže rovnou do lahvičky

Kosmetika Curaloe je tvořena až z 95 % Aloe Vera a potravinové doplňky obsahují dokonce až 100% aloe. Kromě toho, že je kosmetika ekologicky vyrobena, neobsahuje parabeny a není testována na zvířatech. Předností Curaloe je zpracování čerstvě vylisovaného aloe gelu a díky tomu maximální využití jedinečných účinků Aloe Vera. Vysoké koncentrace za studena lisované Aloe Vera a dalších přírodních ingrediencí jako je bambucké máslo, avokádový olej, olej z vinných jader, levandulový olej, tea tree olej atd., dávají produktům Curaloe unikátní vysoce účinné i léčivé vlastnosti.

 

Příběh Curaloe

 

Historie značky Curaloe

V prosinci 1997 založila společnost Curaçao Ecocity Projects N.V. plantáž Aloe Vera na ostrově Curaçao. Plantáž má rozlohu 10 akrů a na 5 z nich se v současnosti pěstuje přes 100 000 aloe rostlin. Jedné rostlině trvá tři až pět měsíců, než dozraje a je připravena ke sklizni. Průměrná doba, po kterou je možné z rostliny sklízet jednotlivé listy, je přibližně 10 let.


V roce 2002 založily firmy Ecocity Projects a nizozemská farmaceutická společnost BioClin společný podnik pod názvem CurAloe. Cílem tohoto sloučení bylo vybudovat výrobní závod na zpracování Aloe Vera. BioClin je největší spotřebitel gelu z naší Aloe Vera a využívá ho jako základ pro všechny své produkty. Na stavbu výrobního závodu získala Ecocity finanční podporu od nizozemské vládní instituce Senter, která dotuje rozvojové projekty, v nichž jsou zapojeny nizozemské firmy. Stavba byla dokončena v roce 2003, kdy jsme spustili naši první zkušební výrobu. Od roku 2004 již vyrábíme komerčně a naše roční produkce se každým rokem zvyšuje. 

Nejprve byla vyrobena produktová řada péče o pokožku ve spolupráci s firmou BioClin, ale od roku 2006 jsou vyráběny produkty pod značkou Curaloe. Produktová řada byla rozšířena i o doplňky stravy. Receptury výrobků prošly zásadním vylepšením a i celkovým redesignem balení v průběhu roku 2013. Na dalších inovacích a vylepšeních se v laboratořích neustále pracuje. V roce 2006 bylo vyrobeno více než 70 000 litrů gelu z Aloe Vera. 

K výrobě se používají speciálně navržené a patentované stroje, které si v Ecocity sami vyvinuli, a které v gelu z Aloe Vera nepoškozují aktivní látky. Můžeme proto zaručit stálou a vynikající kvalitu u každé vyrobené dávky.

Hlavním cílem značky Curaloe je nabídnout vysoce kvalitní ekologicky vyrobené produkty, obsahující vysokou koncentraci za studena lisované Aloe Vera a další účinné biologicky aktivní a přírodní přísady.
 
 
Poté co vyzkoušíte produkty Curaloe, těšíme se na Vaši recenzi. :)
 
 
Tým Curaloe